Вперше український фестиваль відкриє фільм зі звукоописом і розгорнутими субтитрами

«Молодість» — таку промовисту назву носить цей кінофест, заснований у Києві 1970 року. Стартувавши як локальний конкурс для студентів/-ок-кінематографістів/-ок, «Молодість» поступово вийшла на світову арену та здобула звання одного з найбільших кінофорумів у Східній Європі. І не дарма, адже це перший фестиваль, що його відкриє доступний фільм!

Ідеться про драму Дарії Онищенко «Забуті». У центрі сюжету двоє: Ніна — тридцятирічна вчителька, яка не може покинути місто через роботу свого чоловіка, та Андрій — сімнадцятирічний хлопець, що залишився сиротою під час війни. Їхні дороги перетинаються, і між героями народжується дивне почуття на межі любові й дружби. А коли перед Ніною нарешті постає можливість переїхати, вона вже не знає, чи хоче цього.

22 серпня під час фестивалю незрячі та нечуючі глядачі / глядачки зможуть вперше переглянути стрічку, завантаживши на смартфон додатки Earcatch та Subcatch.

«Дивитися фільми разом з усіма — безцінно для людей з інвалідністю, які раніше були позбавлені можливостей користуватися своїми культурними правами, а отже бути повноцінною частиною українського суспільства. Ми дуже раді, що світ змінюється і стає більш інклюзивним, і Україна не відстає від світових тенденцій. Разом із творчою командою фільму ми зробимо фільм «Забуті» доступним для всіх, адже сучасні технології дають змогу людям, які не бачать і не чують, без особливих труднощів дивитися кіно», — ділиться співзасновниця нашої агенції Юлія Сачук.

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу за програмою «Дім Європи».

Стаття Ірини Шеремет
Обкладинка kate kind