Незрячі та нечуючі українці_ки вперше подивляться доступний фільм

«Ціна правди» — перший фільм в історії українського кінематографа, який стане доступним для незрячих та нечуючих людей. Завдяки застосункам Earcatch та Subcatch люди з порушенням зору чи слуху зможуть подивитися стрічку в кіно, а звукоопис чи розгорнуті субтитри отримати через смартфони.

«Це абсолютно інноваційне рішення, що дозволить фільмам стати доступними для кожного. Відтепер незрячі та нечуючі люди зможуть переглянути будь-який фільм, до якого створений звукоопис чи розгорнуті субтитри. І для цього не потрібно йти у “спеціальний кінотеатр” чи на “спеціальний показ”, достатньо завантажити один із застосунків на свій смартфон та насолоджуватись доступним кіно», — каже Вікторія Лучка, співзасновниця нашої агенції.

«Дивитися кіно — це вимір прав людини. Право рівного доступу до культурного життя є зобов’язанням України згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю. На жаль, держава протягом десяти років порушує норми статті 30, адже не створила жодних умов для людей з інвалідністю мати змогу дивитися кіно та телебачення. Ми сподіваємося, що агенція “Доступне Кіно” стане точкою відліку для виправлення цієї ситуації, зокрема відбудеться вдосконалення законодавчої бази у напрямку доступності, будуть розроблені та реалізовуватимуться стандарти доступності кіно та іншого відеоконтенту; виробники кіно, кінотеатри та відповідні державні органи належно забезпечуватимуть доступність кіно на всіх етапах його виробництва та розповсюдження», — зазначає правозахисниця Юлія Сачук, голова ГО “Боротьба за права”.

«Інклюзія в кінокультурі — це коли кожна людина, незважаючи на інвалідність, може прийти на кіносеанс у зручний час і переглянути фільм разом з усіма. Це велика подія для доступності кіно в Україні й ми раді, що “Ціну правди”, цей важливий фільм, зможуть подивитися люди з порушенням зору чи слуху. Наступним фільмом, який ми вважаємо важливим зробити доступним для всіх — фільм “Пульс”, реліз якого відбудеться у 2020 році. Упевнені, що це лише початок спільної плідної співпраці, і попереду ще більше таких проєктів», — коментує продюсер «Ціни правди» Єгор Олесов.

Звукоопис до фільму створить агенція «Доступне Кіно» громадської організації «Боротьба за права» за підтримки Українського культурного фонду.

Стаття Ірини Шеремет
Обкладинка kate kind