Перформанс відбувся в околицях Понінки, рідного міста художника. Футимський стоїть на камені над річкою. Його піднята ліва рука робить, загорнута у вогнетривкий матеріал, який покрито запальною сумішшю. У цій роботі художник відсилає до робітничого руху та боротьби за права людини, ставлячи під сумнів історичні й політичні виміри, які формують наші пейзажі. Футимський здійснив перформанс у місці, де працівники паперового комбінату страйкували в 1905 році — тоді акцію негайно придушила влада.
У самому творі Футимський ставить питання: “Де серед цього горизонту, каміння й ріки зачіпки, що розповідатимуть про нереалізовану класову боротьбу, зниклий або ж удаваний профспілковий досвід? Як ці хвилювання нівелюються з часом і заносяться річковим мулом, промовчуються у пам’яті? Коли загорілося і як згасло тут це полум’я? Хто всі ці люди, що бачили той самий пейзаж?”
Хто всі ці люди, що бачили той самий пейзаж?
перформанс, короткометражний
2018
Прем’єра: 23 серпня 2018
Локація: м. Понінка, Україна
Жанр: перформанс
Режисер: Ярослав Футимський
Звукоопис до фільму створила ініціатива “Доступне Кіно” громадської організації “Боротьба за права”.
Звукоопис (можна завантажити в додатку Earcatch)
Звукоопис створила агенція «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права».
Дивіться фільми зі звукоописом!
Earcatch — це безкоштовний застосунок, який допомагає людям із порушеннями зору дивитися кіно. На ньому розміщені звукоописи.
Дивіться фільми з розгорнутими субтитрами!
Subcatch — це безкоштовний застосунок, який допомагає людям із порушеннями слуху дивитися кіно. На ньому розміщені розгорнуті субтитри.