Бабуся у космосі

анімація, фантастика, документальний, драма, короткометражний
2017

Прем’єра: 17 червня 2017
Локація: галерея PinchukArtCentre, Київ
Жанр: короткометражний анімаційний фільм

Режисерка: Юліана Голуб
У головних ролях: Надія Голуб
Звукоопис до фільму створила ініціатива “Доступне Кіно” громадської організації “Боротьба за права”.

 

 

 

У своїй роботі художниця посилається на відомий твір І. Кабакова “Чоловік, який полетів у космос зі своєї квартири”. Герой цієї книги летить у невідомий фантасмагоричний простір у пошуках нової надії. Відео Голуб, навпаки, запрошує нас у подорож, сповнену іронії, скорботи й тонких провокацій, змушуючи замислитися над самотністю та пошуками втечі.
Мисткиня спирається на тексти мислителів, натхненних космосом. Обговорення їх філософських ідей разом з 83-річною бабусею художниці Надією взято за основу відео, в якому Надія розповідає про своє життя на космічній станції та розмірковує про майбутнє людства.
У творі розкривається конфлікт між реальністю та нашими очікуваннями від неї. Космічна станція, де “оселяється” Надія, стає метафорою оболонки самотності, в якій люди з інвалідністю або переміщені особи намагаються вийти за межі наявних реалій.

Звукоопис (можна завантажити в додатку Earcatch)

Звукоопис створила агенція «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права».

Дивіться фільми зі звукоописом!

Earcatch — це безкоштовний застосунок, який допомагає людям із порушеннями зору дивитися кіно. На ньому розміщені звукоописи.

Дивіться фільми з розгорнутими субтитрами!

Subcatch — це безкоштовний застосунок, який допомагає людям із порушеннями слуху дивитися кіно. На ньому розміщені розгорнуті субтитри.